»Bilijon evrov vredna izdaja obveznic brez dospetja bi ob polodstotni letni obrestni meri pomenila pet milijard evrov stroškov letno. Obveznic ne bi bilo treba izdati naenkrat, ampak v več tranšah, kupci pa bi bili lahko predvsem dolgoročni vlagatelji, kot so zavarovalniška podjetja.«
»60-letne evrske obveznice so bile izdane z donosom do dospetja 0,70 odstotka in kuponsko obrestno mero 0,6875 odstotka v vrednosti 0,5 milijarde evrov. To je primerljivo z državama, kot sta Francija in Belgija.«
»Danes je Slovenija prvič v zgodovini izdala dolgoročne obveznice z negativnim donosom do dospetja.«
»Danes smo izdali 15-letno obveznico v vrednosti 12 milijard evrov z zapadlostjo 4. februarja 2037. Zanimanje je krepko preseglo ponudbo. Povpraševanje je bilo enajstkrat večje od ponudbe. Naročil se je nabralo za več kot 135 milijard evrov.«
»Pri slovenski 10-letni obveznici je, denimo, negativna, tako da se tisti, ki danes kupi ta papir, sprijazni, da bo ustvaril izgubo, če ga bo držal do dospetja.«
»Na koncu bo najpomembnejše, kakšna bo donosnost do dospetja.«
»To pomeni, da bo proračun prejel 12,3 milijona evrov.«
»Kot ugotavljajo pri banki Commerzbank, bodo Nemčija, Italija, Francija, Španija, Portugalska in Nizozemska skupaj izdale za 30 milijard evrov obveznic.«
»Podjetja, ki naredi tri milijarde evrov letno, ne pustiš brez vodstva.«
»Izdaja digitalne obveznice dokazuje pripravljenost Slovenije na področju najsodobnejše finančne tehnologije in jo uvršča v skupino najnaprednejših in inovativnih držav na globalnem finančnem področju.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju